Nowoczesne i bardzo proste w obsłudze urządzenia grzewcze zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Mowa o kotłach grzewczych na pellet, czyli na paliwo spełniające normy ekologiczne. Ten rodzaj opału powstaje ze sprasowanych odpadów drzewnych oraz łatwo ulega rozkładowi. Podczas spalania nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji i nie przyczynia się do powstawania smogu. Ekologiczne paliwo opałowe można ponownie wykorzystać, na przykład do użyźnienia gleby.

Jaki kocioł na pellet wybrać?

 

Wybór urządzenia grzewczego powinien być poprzedzony dogłębną analizą parametrów technicznych. Istotne znaczenie ma dobranie odpowiedniej mocy kotła na pellet w stosunku do powierzchni ogrzewanego budynku. Warto też zwrócić uwagę na wymiary urządzenia, które muszą być dopasowane do metrażu kotłowni. Osoby zainteresowane zakupem nowoczesnego pieca nie powinny kierować się wyłącznie jego ceną. Czasami warto nieco dołożyć i zaopatrzyć się w model gwarantujący bezpieczne oraz wieloletnie działanie.

 

Wysokiej klasy urządzenia grzewcze na pellet ECO PELL można na przykład znaleźć w ofercie firmy Metalteres. Czym wyróżniają się oferowane kotły grzewcze? Producent zadbał o jak najwyższą efektywność energetyczną nowoczesnych urządzeń do spalania pelletu. Stalowe kotły ECO PELL cechuje wysoka sprawność oraz doskonałe właściwości użytkowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nominalna moc urządzeń (od 12 do 45 kW) i zakres mocy (od 3,6:12–13,5:45 kW). Nowoczesne kotły mogą ogrzać nawet 450 metrów powierzchni użytkowej.

 

Zalety ekologicznych kotłów na pellet

 

Oferowane przez Metalteres urządzenia grzewcze są niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Poza tym zostały wyposażone w wiele unikalnych funkcji – na przykład w system regulacji Touch& Play czy podłączenia termostatu pokojowego lub dotykowego. Ekologiczne kotły na pellet ECO PELL to w pełni zautomatyzowane urządzenia, które same oczyszczają się z popiołów i żużli. Nie powodują przy tym spadków mocy oraz zapewniają zwiększoną efektywność spalania.

 

Wszystkie kotły zostały zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób, dzięki czemu są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Urządzenia z podajnikiem paliwa są dostępne w wersji do układu otwartego bądź zamkniętego. Oprócz tego opcjonalnie posiadają zabezpieczenia termiczne, wbudowaną wężownicę oraz zawór zwiększający bezpieczeństwo użytkowania. Więcej szczegółów na temat oferty Metalteres znajduje się na https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet!