Produkty wykonywane z aluminium to gwarancja wytrzymałości, ale także lekkości. To specjalny metal lekki, który w połączeniu z innymi pierwiastkami staje się solidniejszy. Sprawdza się między innymi do produkcji drabin dachowych. Rynek obfituje w przeróżne modele drabin aluminiowych. Jak wybrać tę odpowiednią? Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby spełniała oczekiwania pracownika i była bezpieczna? Artykuł odpowiada na powyższe pytania.

Drabina, a bezpieczeństwo

Prace na wysokości, należą do tych niebezpiecznych, dlatego tak ważne, aby wybrać produkt, który spełnia wymogi bezpieczeństwa. Warto szukać oznaczeń takich jak EN-131-1 I EN 131-2.  Odnoszą się one do sposobów badania i testowania, a także do budowy samego narzędzia. Każda dobra drabina, posiada elementy zamienne. Należą do nich stopki i stabilizatory. Warto robić ich częsty przegląd i w przypadku zużycia, wymienić na nowe. Istotne także są elementy antypoślizgowe – wpływają one na stabilność i poprawiają komfort pracy. Pracując na powierzchniach płaskich, użytkownik powinien zachować cztery punkty podparcia. Drabiny aluminiowe Krause to gwarancja satysfakcjonującej pracy, nawet na bardzo dużych wysokościach. 

Jak wybrać drabinę?

Wybór odpowiedniej drabiny powinien być uzależniony od tego rodzaju wykonywanej pracy i powierzchni. W przypadku drabiny dachowej znaczenie ma także typ dachu. Drabina przystawna sprawdzi się w przypadku zadaszeń płaskich i o lekkim spadzie. Do każdej pracy na wysokości, warto zainwestować w dodatkową ochronę zwiększającą bezpieczeństwo. Drabiny aluminiowe  posiadają specjalne haki, które umożliwiają łatwe mocowanie akcesoriów ochronnych. W zależności od wysokości, na której zamierza się wykonywać pracę, wybiera się drabiny z sekcjami. Dostępne są drabiny dwusekcyjne i  trzy sekcyjne. Wiele drabin Krauze posiada szerokie stabilizatory poprzeczne z gumowymi stopkami, haki zabezpieczające przed wypięciem się elementów i szerokie profile boczne. Warto zakupić drabinę posiadającą szybkie systemy rozkładania i składania, aby praca było szybsza, a co za tym idzie bardziej efektywna. 

Drabiny Krause to gwarancja funkcjonalności, bezpieczeństwa i łatwości obsługi. Wszystkie produkty posiadają atesty. Różne parametry pozwalają na dobór sprzętu dopasowanego do konkretnego przypadku. Skorzystaj z oferty i ciesz się drabiną na długie lata!