Posiadanie sejfu w firmie w wielu przypadkach to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale wymóg dotyczący spełnienia procedur bezpieczeństwa. Ważna dokumentacja, wrażliwe dane, projekty, badania, karty pamięci, taśmy, próbki, analizy, a także pieniądze i broń - wszystkie nośniki informacji, cenne przedmioty i wartościowe dokumenty muszą być odpowiednio zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane ręce. W szerokiej ofercie SejfExpert znajdują się rozmaite modele najlepszych producentów. Który z nich wybrać do swojego biura? Jaki typ będzie odpowiedni dla Twojego przedsiębiorstwa? Dowiedz się więcej o dostępnych modelach i dokonaj najlepszego wyboru, dopasowując sejf do potrzeb firmy.


Odpowiedni wybór sejfu biurowego

Zanim przystąpimy do zakupów, należy rozeznać się czy sejf, który chcemy nabyć, spełnia atesty i posiada wymagane ceryfikaty. Uwzględniając przeznaczenie, trzeba dopasować sejf pod kątem tego, co ma być w nim zdeponowane. Tego typu produkty mają przypisaną klasę bezpieczeństwa od S1 dla najmniej pewnych rozwiązań, które zabezpieczą przechowywane rzeczy przed firmą sprzątającą lub pracownikami, ale nie będą stanowiły dostatecznego zabezpieczenia dla złodzieja. Nie są polecane do firm, w których przechowywane są cenniejsze zapisy danych lub wartościowe przedmioty. Klasy niższe też raczej znajdują zastosowanie w warunkach domowych. Firmom zaleca się wybieranie sejfów od II klasy, związane jest to nie tylko ze stanem zabezpieczenia, ale też możliwością wysokiego ubezpieczenia w razie ewentualnej kradzieży. 

Przyporządkowując odpowiedni typ do wymagań przedsiębiorstwa, w którym sejf ma się znaleźć, warto określić swoje oczekiwania odnośnie do ochrony przed złamaniem zabezpieczeń i przed ogniem. W zależności od tego, co będzie przechowywane w środku, zwracamy uwagę na istotność tych funkcji w różnym stopniu, co zawęża zakres poszukiwań. Kolejnym istotnym elementem jest dopasowanie gabarytów. Dokładne określenie wymiarów i pożądanej pojemności zagwarantuje optymalne dostosowanie do potrzeb firmy pod względem pakowności.

Jaki zamek wybrać?

Sejfy nie tylko rozróżniamy ze względu na kształt, wymiary i stopień zabezpieczenia. Istotną cechą jest też forma zamknięcia. Najbardziej popularne są zamki kluczowe. Na rynku dostępne są również zabezpieczenia elektryczne, modele z zamkami czasowymi, szyfrowane mechanicznie, a nawet biometrycznie. Jednak nie tak ważna jest forma zamknięcia, co jego jakość. Modele z asortymentu Sejfexpert odznaczają się najwyższą poziomem wykonania. To istotny parametr, który jest gwarancją bezpieczeństwa dla przechowywanych elementów. Nowoczesne systemy ryglujące i specjalne powłoki zabezpieczające przed stopieniem w przypadku wystąpienia pożaru lub celowego używania ognia, zablokują dostęp, chroniąc dokumenty.

Optymalne dopasowanie

Nowoczesne sejfy cechuje nie tylko solidne wykonanie pod względem zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń, ale też współczesny design. Nie jesteśmy skazani na nieustawne skrzynki, wielkie szafy pancerne, które będą wysuwać się na pierwszy plan i szpecić pomieszczenie. Modernistyczne fasony, możliwość doboru pod względem kolorystycznym, sprawią, że sejf nie będzie uwydatniony. Może zostać wmontowany w podłogę, ścianę, lub zostać wpasowany w biurko lub przymocowany do innego mebla, by był niewidoczny. Dobrze zaaranżowany wkomponuje się w styl pomieszczenia. Nawet obszerne gabarytowo szafy na dokumenty, są zaprojektowane w minimalistycznym stylu, by jak najmniej rzucać się w oczy. Specjaliści z Sejfexpert służą swoim doświadczeniem w montażu i pomocą w obsłudze urządzeń.