Jednym z takich urządzeń jest profesjonalna wiertnica pozioma WPH 250. Dzięki jej zastosowaniu wykonanie przewiertu horyzontalnego jest bardzo łatwe, a zarazem bezpieczne. Jednocześnie obsługa sprzętu nie wymaga specjalistycznych szkoleń operatora.

Gdzie są stosowane wiertnice poziome WPH 200 i 250?

Specjalnie zaprojektowane rozwiązania budowlane są stosowane wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty z zakresu instalacji pomp ciepła oraz studni głębinowych. Znajdują także wykorzystanie w trakcie prac badawczych związanych z pomiarami geologicznymi.

Zdarza się, że wysokiej klasy wiertnica pozioma WPH 200 jest wykorzystywana pomocniczo przy poszukiwaniach wartościowych surowców, takich jak węgiel czy żelazo. Można ją spotkać w trakcie wszelkiego rodzaju robót teletechnicznych, jak i budowy sieci ciepłowniczych.

Jakie są zalety wykorzystania wiertnic poziomych?

Uniwersalne zastosowanie maszyn do odwiertów horyzontalnych jest związane z wieloma zaletami z ich wykorzystania. Dlaczego są tak popularne?

  • Umożliwiają bezproblemowe prowadzenie wykopów na obszarach o dużym zagęszczeniu budynków oraz infrastruktury podziemnej, gdzie korzystanie z konwencjonalnych metod jest niemożliwe.
  • Dzięki nim realizacja trudnych z zadań, gdzie instalacja przebiega przez wszelkiego rodzaju przeszkody terenowe (pagórki, cieki wodne czy kompleksy skalne), nie stanowi najmniejszego wyzwania.
  • Pozwalają na bezszkodowe wykonywanie przewiertów w rejonach o silnym zagęszczeniu istniejących już podziemnych sieci teletechnicznych i miejskich.
  • Nie wymaga specjalistycznych szkoleń i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy sterującego nią operatora.

Doskonałej jakości konstrukcje wiertnic poziomych są wyposażone w praktyczne rozwiązania, umożliwiające ich zasilanie z mobilnych agregatów hydraulicznych. Jeżeli szukasz wydajnych maszyn do wykonywania odwiertów, powinieneś się nimi zainteresować!