Dom to nasz azyl, to właśnie w nim możemy uciec od ulicznego zgiełku i zawodowych spraw. To prywatne i spokojne miejsce, które daje nam poczucie bezpieczeństwa. Aby było nam jak najwygodniej, coraz więcej z nas stawia na rozwiązania, mające podnieść komfort naszego życia. Jednym z takich rozwiązań są rolety zewnętrzne. Dlaczego warto w nie zainwestować? Tego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu. Zapraszamy do czytania!


Więcej ciepła zimą


Nieodpowiednio zaizolowane ściany, czy dach to niejedyne miejsca przez które – w szczególności zimą – ucieka ciepło. Do tej kategorii zaliczają się również okna. Zresztą warto tutaj zaznaczyć, że nie tylko ciepło ucieka, ale także Twoje pieniądze, które wydajesz na ogrzanie tych pomieszczeń. Na szczęście możesz ten problem zminimalizować, korzystając z takich rozwiązań jak kotary lub grube zasłony. Choć to skuteczna metoda, to nie jest ona zbyt estetyczna. Zdecydowanie lepszą opcją są rolety zewnętrzne. W czasie zimowej zamieci, silnego wiatru lub jesiennej pluchy mogą one poprawić termoizolacyjność nawet o około 17 procent.


Więcej chłodu latem


Wbrew pozorom rolety zewnętrzne nie sprawdzają się jedynie zimą. Latem, gdy za oknem jest upał, potrafią ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia, w którym są zamontowane, i to nawet o 94 procent. Kiedy za oknem skwar, a wysoka temperatura dokucza, wystarczy, że obniżysz rolety zewnętrzne w pokoju i w ten sposób sprawisz, że temperatura pokojowa spadnie o kilka stopni. Możliwe jest to dzięki redukcji ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia.


Mniejsze rachunki


Prosty sposób na ochłodzenie pomieszczenia przy wysokich upałach bez konieczności włączania klimatyzacji oraz lepsza zdolność izolacji termicznej sprawiają, że rolety zewnętrzne są doskonałą metodą na obniżenie rachunków. Aby realnie oszczędzać, musisz pamiętać o kilku zasadach. Zimą odsłaniaj okna w ciągu dnia, a nocą je zamykaj. Z kolei latem zasuwaj roletę w godzinach południowych i popołudniowych, w ten sposób pomieszczenie się tak szybko nie nagrzeje. Nocą odsłaniaj rolety, to sprzyja wentylacji i wpływa na zdrowy sen.


Krajewski – wysokiej jakości rozwiązania


Jesteś ze Śląska i zastanawiasz się, skąd zamówić rolety zewnętrzne? Sprawdzoną firmą, która od lat oferuje wysokiej jakości rozwiązania w tym zakresie, jest firma Krajewski. Dostępne są w ich ofercie rolety w systemie podtynkowym, adaptacyjnym i nadstawnym. Każda tych opcji zapewnia najwyższy komfort cieplny i wykonana jest z wysokiej klasy materiałów. Warto tutaj dodać, że wszystkie rolety zewnętrzne możesz zobaczyć na ekspozycji znajdującej się w siedzibie firmy w Gliwicach. Sprawdź dostępne rozwiązania w Showroomie bądź na stronie internetowej. Zapraszamy!