Stolarka okienna to inwestycja na lata, dlatego powinna być dobra i solidna, tym bardziej, że to od niej w dużej mierze zależy jak ciepły i przytulny będzie nasz dom. Równie ważny jest jej montaż – w zależności od tego, na jaki sposób osadzenia stolarki okiennej się zdecydujemy, możemy liczyć na mniejsze lub większe przepływy ciepła. Nowoczesne systemy montażu zapewniają w tym zakresie wysoką szczelność. Świetnym tego przykładem jest system montażu okien w warstwie ciepła.

Na czym polega system montażu okien w warstwie ciepła?

System montażu okien z domszczelny.pl w warstwie ciepła polega na instalacji stolarki otworowej w taki sposób, aby uniemożliwić powstawanie tzw. mostków termicznych, czyli luk pomiędzy ościeżem a ramą okienną przyczyniających się do utraty ciepłego i przenikania do wewnątrz zimnego powietrza. Do ich eliminacji służą łączniki narożne, łączniki przedłużające i wsporniki wzmacniające, najważniejsze elementy składowe systemu montażu okien w warstwie ciepła. Takie rozwiązanie jest idealne do domów energooszczędnych, ponieważ mniejsze ubytki ciepła przekładają się na mniejsze koszty ogrzewania.

Jakie są największe zalety takiego systemu montażu okien?

System montażu okien w warstwie ciepła jest opłacalny nie tylko ze względów finansowych. Solidne uszczelnienie stolarki okiennej przynosi też inne korzyści, na przykład pozwala chronić wewnętrzne ściany budynku przed wilgocią, a co za tym idzie – minimalizuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni, szczególnie groźnych dla zdrowia w pomieszczeniach mieszkalnych. Oczywiście efektywność montażu okien w warstwie ciepła będzie tym lepsza, im lepszych narzędzi do jego wykonania użyjemy, dlatego polecamy sięgnąć po SoudaFrame SWI.

Dlaczego warto sięgnąć po SoudaFrame SWI?

SoudaFrame SWI to zestaw narzędzi, na który składają się wysokiej jakości metalowe łączniki i wsporniki, a także dodatkowe akcesoria takie jak klej czy kliny. Każdy z tych elementów cechują doskonałe walory użytkowe, przede wszystkim duża trwałość i wytrzymałość – stąd tak duża popularność SoudaFrame SWI na polskim rynku. Tylko dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest solidny montaż okien w warstwie ciepła.