Zadbaj o bezpieczeństwo podczas domowego remontu


Stosowanie odzieży ochronnej, kasków a także środków ochrony do prac wysokościowych zabezpieczających przed upadkiem z wysokości jest obowiązkiem każdego pracownika budowy zajmującego się pracami remontowymi i konstrukcyjnymi. To samo powinno dotyczyć każdej osoby, która samodzielnie postanawia wziąć się za remont domu czy mieszkania. Co prawda niepotrzebne nam są wtedy specjalistyczne narzędzia, jednak warto zachować prawidłowe środki ostrożności i w razie potrzeby odwiedzić sklep bhp w którym można kupić niezbędne środki ochrony. . 

Zagrożenia podczas remontu - jakie środki ochrony osobistej warto kupić w sklepie bhp?

W naszej hurtowni bhp wiele klientów to osoby które przeprowadzają remonty zawodowo i hobbystycznie. Nie każdy ma świadomość jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas często niepozornych prac.  Zagrożenie, według zasad bhp, to zarówno bezpośrednie ryzyko urazów mechanicznych, kontaktu z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi jak również ryzyko zabrudzenia, zadrapań, potknięć i uszkodzenie stanowiska pracy. W zależności od tego jakie ryzyko grozi nam podczas wykonywania remontu, należy zachować szczególne środki ostrożności, które zapewnią nam ochronę w odpowiednim stopniu. Zalecamy zapoznać się z instrukcjami obsługi wszystkich używanych narzędzi i stosowanie ich zgodnie z zasadami bhp. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór odzieży roboczej i akcesoriów bhp, które świetnie sprawdzą się podczas domowych remontów. Odzież i buty robocze powinny być wyprodukowane z mocnych materiałów, odpornych na zabrudzenia, które w możliwie najlepszy sposób zapewnią nam bezpieczeństwo pracy i wysoki komfort użytkowania. Nasz sklep bhp stara się uświadamiać klientów iż stosowanie odzieży roboczej ma ogromny wpływ na ochronę naszego ciała przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego warto wymieć stary dres i kapcie na bardziej profesjonalne buty robocze i odpowiednią odzież roboczą. Również nasze dłonie w większości wykonywanych prac, nawet tych z pozoru najmniej szkodliwych, wymagają odpowiedniej ochrony dlatego należy zaopatrzyć się w stosowne rękawice robocze. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, na rynku w i naszym sklepie bhp istnieje szeroki wybór rękawic roboczych, które zapewnią dobrą chwytność dłoni, uchronią przed przecięciem dłoni lub będą posiadać właściwości wodoodporne. Aby odpowiednio zadbać o nasze drogi oddechowe warto jest sięgnąć również po maseczki przeciwpyłowe, które uchronią nas przed wdychaniem szkodliwego pyłu powstającego np. przy szlifowaniu lub gładzeniu powierzchni. Praca w takich warunkach może mieć negatywny wpływ na zdrowie naszych płuc i wspomnianych wyżej dróg oddechowych. 

Niezależnie od tego czy planujemy wykonać generalny remont całego mieszkania, czy jedynie małe poprawki, warto jest zapewnić sobie odpowiednie ubranie robocze i środki ochrony indywidualnej w trosce o nasze zdrowie i życie, a także przestrzegać określonych zasad bhp. W  naszym sklepie bhp, każdy domowy majsterkowicz znajdzie odpowiednie dla siebie akcesoria, które ułatwią mu wykonywanie pracy a także zapewnią odpowiednią ochronę. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej internetowej hurtowni bhp.