Czy montaż listew przypodłogowych może być prosty?

 

Listwy przypodłogowe spełniają zadania praktyczne, ale i czysto estetyczne. Dzięki nim aranżacja całego pomieszczenia potrafi zyskać dodatkowy efekt, którego początkowo osiągnąć się nie spodziewamy. Jak jednak wygląda montaż listew przypodłogowych? Czy musi być on trudny? Co jest nam potrzebne, aby przeprowadzić go skutecznie? Dowiedz się już teraz!

 

  1. Funkcja listew przypodłogowych.
  2. Listwy to nie wszystko.
  3. Co jeszcze będzie potrzebne?
  4. Gdzie kupować?

 

Aby montaż listew przypodłogowych przebiegł bezproblemowo, warto do zadania odpowiednio się przygotować. Przyswojenie kilku prostych zasad, a także wyposażenie się w niezbędne akcesoria zapewnią nam finalny sukces oraz zadowolenie z uzyskanych efektów. W końcu nic nie daje tak wielkiej satysfakcji, jak wykonana samodzielnie praca, przy okazji której możemy zaoszczędzić środki, które w innym przypadku przeznaczylibyśmy na specjalistów.

 

Funkcja listew przypodłogowych

 

Po co w ogóle są listwy przypodłogowe? Ich podstawowym zadaniem jest maskowanie szczeliny między ścianą a podłogą powstałej w naturalny sposób podczas budowy – nazywana jest szczeliną dylatacyjną. Co jednak istotne, montaż listew przypodłogowych posłuży nam również w celach dekoracyjnych. Na rynku znajdziemy cały szereg produktów wykonanych z różnego materiału, spośród których wybierzemy model pasujący do praktycznie każdego stylu panującego wewnątrz pomieszczenia.

 

Listwy to nie wszystko

 

Co ważne, same listwy nie wystarczą nam, żeby wykonać prawidłowy ich montaż. Aby zachować pełną estetyką, musimy wyposażyć się również w specjalne narożniki, które połączą ze sobą listwy w zgięciach, a także zakończenia, zatykające otwory. Pamiętajmy, żeby odpowiednio dopasować je do wyglądu samej listwy.

 

Co jeszcze będzie potrzebne?

 

Nie możemy zapominać, że do montażu listew przypodłogowych potrzebne będą nam jeszcze inne akcesoria. Są to: akryl (który posłuży do uszczelnienia całości), specjalistyczny klej do listew (wraz z wyciskaczem, jeśli nie posiadamy) oraz klej na gorąco. Wybierając listwy MDF warto zakupić również biały lakier, którym pokryjemy łączenia.

 

Gdzie kupować?

 

Naturalnie rodzi się pytanie, gdzie mamy się udać, żeby zakupić wszystkie powyższe akcesoria niezbędne do przeprowadzenia prawidłowego montażu listew przypodłogowych? Otóż najpewniejszym wyborem będzie profesjonalny i rzetelny sprzedawca, który cieszy się nieskazitelną opinią wśród klientów. Taki właśnie jest sklep: https://parkiet.pl/32-montaz-listew-przypodlogowych.