Jakie kamienie szlachetne przyjmuje skup diamentów?

W języku potocznym diamentami najczęściej nazywa się brylanty. Są to najcenniejsze diamenty, które charakteryzują się specjalnym szlifem. Aby skup diamentów zainteresowany był transakcją kamień powinien posiadać certyfikat międzynarodowy określający jego rozmiar -wagę oraz takie cechy jak czystość, barwa, oraz szlif. Tego typu certyfikat i wycenę mogą sporządzić wyłącznie specjaliści uprawnieni przez HRD – Najwyższą Radę Diamentów z siedzibą w Anwertpii. Diamenty występują najczęściej jako element biżuterii – w pierścionkach, sygnetach, naszyjnikach czy koliach. Nieco rzadziej spotykane są brylanty inwestycyjne – najczęściej opakowane w specjalne pudełka zwane Certicard – od razu zaopatrzone w certyfikat. Istnieje wiele kamieni szlachetnych dla laika bardzo podobnych do brylantów, dlatego przed zakupem lub sprzedażą najlepiej skontaktować się posiadającym uprawnienia specjalistą.

Jak działa skup diamentów?

Jeżeli podejmujemy tak ważną decyzję jak sprzedaż cennego diamentu nie można działać pochopnie. Z pewnością nikt nie potrafi dokonać wyceny na własną rękę. Profesjonalny skup diamentów, taki jak Artar.eu zapewni nie tylko szybką i uczciwą transakcję, ale również dokona rzetelnej wyceny. Jeżeli diament posiada certyfikat od razu możemy dostać ofertę. W przypadku braku dokumentu artar.eu może taki certyfikat wystawić, ale trzeb liczyć się z opłatą. Zarówno  oferta zakupu jak i wystawienie certyfikatu nie zobowiązuje klienta do sprzedaży. Sprzedając brylant w skupie diamentów trzeba liczyć się z następującymi składowymi ceny – wartość kamienia ,ewentualna wycena i prowizja handlowa. Transakcje zawierane w artar.eu objęte są tajemnicą handlową, zawierane są na podstawie zgodnej z obowiązującym prawem umowy, a gotówka wypłacana jest od ręki.

Czy opłaca się inwestować w diamenty?

Rynkiem kamieni szlachetnych, przed wszystkim diamentów kierują najwięksi gracze. Jednak pewne jest to, że wydobywa ich się coraz mniej, a popyt rośnie. Dzięki temu diamenty należą do bezpiecznych i stabilnych inwestycji długoterminowych. Kolejną zaletą posiadania kamieni szlachetnych jest to, że w każdej chwili skup diamentów przyjmie je i od razu zamienić na gotówkę. Diamenty nie notują ani gwałtownych wzrostów ani spadków wartości tak jak waluty czy papiery wartościowe. Do tego mogą posiadać wartości artystyczne – jako biżuteria, są również cennymi pamiątkami. Należy pamiętać, że brylanty stanowiące integralną część biżuterii mogą być wycenione przez skup diamentów w sposób bezinwazyjne, bez naruszania w jakikolwiek sposób cennego przedmiotu.