Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa depilacji laserowej. Jest to trwały i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia lub po prostu jego nadmiaru. W gabinetach kosmetycznych, w których dostępne są tego rodzaju usługi, najczęściej stosuje się lasery diodowe. Są one najskuteczniejsze w walce z owłosieniem, dodatkowo koszty zabiegu są bardzo atrakcyjne.

Do czego mogą służyć lasery diodowe?

Lasery diodowe wykorzystywane są w zabiegach depilacji, ale również podczas leczenia żylaków. Oznacza to, że są bardzo funkcjonalne i muszą cechować się bezpieczeństwem. Są również bardzo skuteczne, jednak w przypadku depilacji, efekt będzie zależny głównie od mocy oraz pigmentu włosów. Aby otrzymać trwały i zadowalający efekt należy wykonać serię około 6-8 zabiegów, które usuną wszystkie niechciane włosy na naszym ciele. Można zdecydować się na depilację jednej partii, ale również całego ciała.

 

Lasery diodowe służące do usuwania żylaków kurczą naczynia krwionośne. Aby były stosowane w medycynie, muszą mieć odpowiednie certyfikaty, które gwarantują jakość działania, ale również bezpieczeństwo pacjenta. Usuwają one nie tylko żylaki, ale również pomagają przy cerze naczyniowej, obkurczając i zamykając widoczne naczynia krwionośne. Można wykorzystywać je w salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich oraz  w medycynie estetycznej.

Aby poznać specyfikacje niektórych laserów diodowych, warto zajrzeć na stronę internetową https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.

Czy zabiegi z użyciem laserów diodowych są bezpieczne?

Aby dowiedzieć się, czy możemy wykonać zabieg depilacji laserowej lub jakikolwiek inny wykonywany przy pomocy laserów diodowych, powinniśmy zrobić odpowiednie badania i poprosić o konsultację lekarską. Musimy również pamiętać, że ważny jest czas po wykonanym zabiegu oraz stosowanie się do zaleceń osoby, która go wykonała. Odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie słońca to podstawa rekonwalescencji i regeneracji skóry.

 

Zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny tylko wtedy, gdy zostaje wykonany odpowiednim sprzętem, posiadającym atesty i dopuszczonym do użytkowania w Unii Europejskiej. Lasery diodowe są jednym z najbardziej popularnych aparatów do tego rodzaju zabiegów. Specjalista, który je wykonuje, musi mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu rzetelnie wykonać pracę, nie narażając nas na bezpośrednie niebezpieczeństwo poparzenia.

 

Odrębnym tematem jest poziom higieny i sterylności utrzymany w konkretnym salonie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej. Wszystkie urządzenia powinny być sterylizowane, a powierzchnie dezynfekowane tak, aby nie było możliwości zakażenia podczas żadnego zabiegu.

 

Co robić, aby lasery diodowe były dla nas bezpieczne?

Bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu będzie zależne od tego, czy będziemy stosowali się do zaleceń specjalisty. Przed jego wykonaniem nie należy stosować takich kosmetyków jak bronzery czy samoopalacze, ale również nie wolno korzystać z solariów oraz naturalnego opalania. Kosmetolog powinien zostać również poinformowany o przyjmowanych przez nas lekach. Przeciwwskazanie stanowią antybiotyki, retinoidy oraz tetracykliny, ale również substancje psychotropowe.

 

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest także poinformowanie o problemach skórnych. Przed zabiegiem nie wolno wykonywać zabiegów złuszczających skórę, ponieważ grozi to poważnym poparzeniem. Po wykonaniu depilacji nie należy używać kosmetyków zawierających w składzie alkohol, ponieważ wywołuje to podrażnienia.