Czy kanapa chesterfield pasuje do każdego wnętrza?

 

Chesterfieldy mimo,że zostały zaprojektowane na przełomie XVII i XVIII wieku wciąż mają ogromne grono zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że piękne i stylowe są jednocześnie uniwersalne i praktyczne. Dzięki temu potrafią się zadomowić w większości wnętrz. 

 

Początkowo sofy chesterfield królowały na arystokratycznych salonach, dobrze czując się w otoczeniu luksusu, przepychu i elegancji. Z czasem jednak, nie tracąc swego charakteru, zaczęły dobrze wyglądać także w nieco mniej ekskluzywnych wnętrzach. 

 

Pikowana kanapa typu chesterfield 

 

Kanapa w stylu chesterfield ma charakterystyczną sylwetkę. Jest stosunkowo niska, ma zaokrąglone podłokietniki i charakterystyczne pikowania, które mogą znajdować się się na oparciu a nawet na siedzisku. Klasyczna kanapa chesterfield posiada niewielkie nóżki dzięki czemu wydaje się bardziej delikatna. Jednak poza klasycznymi wersjami mebla producenci chesterfieldów mają w ofercie ich zmodyfikowane i bardziej unowocześnione wersje, co sprawia, że kanapy sprawdzą się w każdym wnętrzu. 

 

Kanapa typu chesterfield 

Sofa chesterfield london

Sofa chesterfield classic (fot.www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Kanapa typu chesterfield oczywiście dobrze czuje się w klasycznych, eleganckich wnętrzach, w otoczeniu antyków, obrazów i solidnych drewnianych mebli. Doskonale będzie pasować do eleganckiego gabinetu, wytwornego salonu. Sprawdzi się także w aranżacjach vintage, czy stulu kolonialnego. A z całą pewnością w salonie w stylu angielskim będzie się czuć jak u siebie.

 

Kanapa w stylu chesterfield nie tylko klasycznie

Sofa chesterfield classic

Sofa chesterfield london (fot.www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Jednak różnorodność modeli sprawia, że sofy mogą stać się elementem wystroju bardziej awangardowych wnętrz. Kanapy chesterfield doskonale będą pasowały do wnętrz typu glamour. To tu mogę błyszczeć, pysznić się w eleganckim towarzystwie kryształów i złota, szkła, połyskujących metali. W minimalistycznych wnętrzach, nietuzinkowa sofa chesterfield, będzie głównym punktem i ozdobą. We wnętrzach industrialnych, loftowych wniesie nieco ożywienia bogatą kolorystyką i ciekawym wzornictwem. To tu będzie wymownie kontrastować z surowym wystrojem. 

 

Kanapa chesterfield także do małych pomieszczeń

 

Kanapy chesterfield wpasują się zarówno w większe pomieszczenia, jak i bardzo małe. Dzięki funkcji spania, w którą wyposażona jest znaczna część modeli, będą mogły gościć w malutkich, przytulnych salonach, stanowiąc dodatkowe miejsce dla gości, albo do oglądania seansów telewizyjnych. W bardzo małych mieszkaniach sprawdzi się funkcja spania codziennego, dzięki czemu stylowa sofa, będzie w dzień eleganckim dodatkiem do wnętrza a w nocy wygodnym łóżkiem. 

 

Polscy projektanci oferują ponad 300 modeli chesterfieldów. Są wśród nich te klastyczne. Ale znajdziemy także wzory z bardziej finezyjnymi kształtami, nowoczesną, kwadratową kubatura, obite skórą, welurem czy wzorzystą tkaniną. Ta uniwersalność i bogactwo możliwości sprawia, że kanapa można dopasować do każdego wnętrza.