Prawdziwy fachowiec ma w swoim składziku mnóstwo różnych narzędzi. Nie brakuje mu również drabiny, która ułatwia prace na wysokości. Z pewnością zależy Ci na tym, aby móc to wszystko przechować w bezpiecznym, odpowiednim do tego miejscu. Czy drabina 3-częściowa jest problematyczna jeśli chodzi o zajmowanie przestrzeni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz we wpisie!

Drabiny 3-częściowe

Jednymi z częściej używanych drabin są drabiny 3-częściowe. Swoją popularność zawdzięczają swojej uniwersalności – można używać ich bowiem w kilku konfiguracjach. Rozsuwając drabinę, możesz zyskać większy zasięg lub pracować na nierównej powierzchni, nawet na schodach. Tym sposobem posiadasz zarówno drabinę przystawną, rozsuwaną, jak i wolnostojącą. Poszczególne części regulowane są za pomocą przęsła, dzięki któremu bardzo szybko można przekształcić drabinę. Wszechstronność to słowo, które doskonale opisuje ten produkt. Duży wybór wysokiej jakości drabin znajdziesz tutaj: https://www.alve.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne,240 

Przechowywanie drabin

Jak każde narzędzie, drabina również powinna być odpowiednio przechowywana, aby służyła Ci przez długie lata. Zwykle niestety ignoruje się instrukcje, które sugerują, w jaki sposób powinno się przechowywać produkt. Drabiny aluminiowe (bo z takiego materiału są najczęściej wykonane) powinno trzymać się z dala od miejsc wilgotnych, narażonych na warunki atmosferyczne. Warto również zadbać o odpowiednie umieszczenie drabiny w taki sposób, aby nie uległa wykrzywieniu. Zawieszenie podłużnic na mocnych uchwytach to dobry sposób na zachowanie stanu drabiny i zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

Zajmowane miejsce

Zawieszając drabinę w sposób przedstawiony w poprzednim akapicie, zyskujesz dodatkową przestrzeń, nie ryzykując przy tym uszkodzenia drabiny. Dodatkowo, ta składająca się z 3 części drabina jest łatwa w transporcie. Możliwość rozsuwania i składania poszczególnych elementów sprawia, że zajmuje niewiele miejsca. Wykonana z aluminium będzie tak samo wytrzymała, jak lekka. Warto pamiętać o tym, że wspomniany model zastępuje aż 3 różnego rodzaju drabiny! Dlatego sama zajmuje przynajmniej o połowę mniej miejsca niż pełny zestaw drabin wolnostojących, przystawnych itd.

Jeśli szukasz drabiny, która będzie zarówno wytrzymała jak i stabilna, a przede wszystkim łatwa w przechowywaniu, zainwestuj w drabinę 3-częściową. Jej solidność oraz szerokie spektrum zastosowań z pewnością zostaną przez Ciebie docenione. To produkt, w który powinien zaopatrzyć się każdy fachowiec oraz gospodarz domu, mający do czynienia z remontami i pracami w ogrodzie!