Jak kupić dobre spodnie robocze?

Równie ważnym elementem odzieży roboczej takiej jak koszulki czy kurtki robocze są również spodnie robocze. Pełnią one funkcję ochronną, a zarazem mogą nam w prosty sposób ułatwić wykonywanie pracy poprzez zastosowanie np. funkcjonalnych kieszeni. Mogą one również pełnić wizerunkową funkcję poprzez dopasowanie fasonu i koloru do wizualnej identyfikacji pracodawcy. Spodnie robocze znajdują swoje zastosowanie głownie wśród monterów, mechaników, budowlańców czy serwisantów. Ważną kwestię odgrywać tutaj będzie komfort użytkowania, który wpłynie na jakość wykonywanej przez nas pracy. Aspektem na który najwięcej osób zwraca uwagę podczas wybierania spodni roboczych są kieszenie. Znaczenie ma rodzaj kieszeni a także ilość która znajduje się na spodniach. Najczęściej możemy się spotkać ze spodniami roboczymi z dwoma bocznymi kieszeniami a także z przestrzennymi kieszeniami udowymi typu cargo, które różnić się mogą krojem. 

Jakie modele kieszeni  w spodniach roboczych możemy spotkać ? 

Spodnie robocze mogą być wyposażone w wiele rodzajów kieszeni. Nasz sklep bhp oferuje różnego rodzaju spodnie budowlane, monterskie dla mechanika czy spawacza. W spodniach tych znajdziemy różnego rodzaju praktyczne kieszenie np. miechowe- luźno wiszące, odstające, płaskie i miarowe- długa, wąska boczna kieszeń. Występują również tylne kieszenie o funkcji wzmacniającej jak również spodnie robocze z kieszeniami odpinanymi- pasy narzędziowe. Dla osób, które często korzystają z narzędzi typu młotek czy śrubokręt wyprodukowane zostały spodnie robocze wyposażone w dodatkowe uchwyty. Do pracy na wysokościach sięgajmy po odzież  roboczą wyposażoną dodatkowo w linki, haczyki itp., które możemy przyczepić do kieszeni lub szlufek. Dodatkowo spodnie robocze muszą być skonstruowane tak aby zabezpieczać narzędzia przed upadkiem z wysokości, które mogą zranić innych pracowników o czym jest mowa w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 września 2003 r. Kolejnym ważnym elementem mogą okazać się nakolanniki czyli miękkie wkładki wszyte na wzmocnieniach kolan lub zaczepione przy pomocy rzepów, które okażą się niezwykle istotnie w momencie kiedy nasza praca w większości wykonywana jest w pozycji klęczącej. Spodnie robocze tego rodzaju powinny być zgodne z normą EN 14404.  

Jakie spodnie robocze najchętniej kupują klienci w naszym sklepie bhp?

Jeżeli wykonujemy naszą pracę na zewnątrz warto sięgnąć po spodnie robocze z elementami odblaskowymi, które zapewniają nam bezpieczeństwo w razie ograniczonej widoczności. Spodnie robocze powinny również posiadać wzmocnieniam przed przetarciami, a także wywietrzniki które pozytywnie wpłyną na nasz komfort. Aktualnie najmodniejszą wersją spodni roboczych męskich i damskich są spodnie ze zwężanymi nogawkami. Najpopularniejszymi spodniami roboczymi ogrodniczki robocze ponieważ w łatwy sposób możemy indywidualnie dopasować ich długość do naszych potrzeb dzięki regulowanym szelkom. Kurierzy, pracownicy ochrony, jak również młodsze osoby, chętniej sięgają po spodnie robocze do pasa.  Nie zapominajmy również że materiał również ma znaczenie. Powinien być trwały i przewiewny a najlepiej jeżeli będzie szybko schnął po praniu.  Zdecydowanie bardzo wygodne są spodnie robocze ze stretchem które są elastyczne i rozciągliwe. Polecany tu spodnie Snickers Workwear . Wygodne są także spodnie Issa oraz CXS Canis. Ostatnio Urgent wprowadził także ciekawe modeli spodni roboczych, w tym model spodni ze stretchem właśnie. Nie wolno pominąć tu polecanych spodni Portwest, które nadają się do wielu prac. Spodnie Portwest polecamy osobom które szukają odzieży roboczej odblaskowej czy trudnopalnej. Doskonale nadają się do pracy, gdzie często kucamy, klękamy, chodzimy po schodach.Wybierając spodnie robocze sięgajmy po taki krój, który nie będzie krępować naszych ruchów ani nas uciskać. Spodnie robocze powinny być wygodne ponieważ spędzamy w nich wiele godzin każdego dnia. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie bhp, w którym znajdą Państwo wszystkie wyżej wymienione rodzaje spodni. Posiadamy szeroki wybór asortymentu dlatego gwarantujemy, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.