Kurtki robocze - jakie rodzaje odzieży roboczej oferuje sklep bhp?

Hurtownie czy sklepy bhp posiadają w ofercie wiele różnych kategorii ubrań bhp, od spodnie roboczych, przez polary po kurtki robocze. Ta kategoria może zostać podzielona na kolejne podkategorie, gdyż pod hasłem „kurtka robocza”, kryje się wiele zróżnicowanych produktów. Zobaczmy jakie rodzaje kurtek ochronnych można dostać w sklepie Optimum BHP.

 

Kurtki robocze męskie i kurtki robocze damskie - które są Ci potrzebne?

Podstawowy podział odzieży roboczej to ten ze względu na płeć. Sklep bhp jaki prowadzimy oferuje kurtki robocze męskie  damskie. Czym różnią się od siebie? To zależy. Producenci jak Ardo, Portwest, Reis, Snickers, Harvest, ProJob czy CXS Canis i Adler posiadają w ofercie np. kurtki robocze typowo damskie. Taka kurtka bhp jest taliowana, często występuje w typowo damskiej kolorystyce. Ale to przede wszystkim wcięcie w tali i małe rozmiary są cechą charakterystyczną tej odzieży roboczej. Standardowa oferta to bowiem kurtki robocze męskie czy też uniseks, jednak w tych produktach należy mieć na względzie że rozmiar S uniseks czy  w męskiej odzieży roboczej, nie ma nic wspólnego z rozmiarem S w kolekcji damskiej. Dlatego ważne jest aby kurtki robocze damskie dobierać z kolekcji dedykowanych kobietom. Coraz więcej producentów oferuje kurtki robocze bhp dla kobiet jednak to kurtki robocze męskie i uniseks stanowią zdecydowanie największe sektor w tej kategorii odzieży roboczej.

 

Kurtki robocze przeciwdeszczowe czy ocieplane? Szukasz kurtki bhp na lato czy zimę?

Istotne jest także to, czy kurtka robocza potrzebna nam jest na lato , zimę czy cały rok. Warto zastanowić się na ty w jakich warunkach kurtka robocza będzie wykorzystywana i przed czy ma nad chronić. Nasz sklep bhp bardzo poleca kurtki przeciwdeszczowe. To kurtka ochronna, która  jest wodoodporna. Może być cienka lub ocieplana. A może interesuje Cię kurtka robocza softshell? Taka kurtka jest nie tylko przeciwdeszczowa ale i oddychająca i wiatroodporna. Polecamy do pracy także kurtki robocze ocieplane. Tu oferta kurtek jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu bowiem nie tylko krtki przeciwdesczowe na zimę ale i kurtki robocze zimowe wielofunkcyjne jak 2w1, kurtki robocze 3w1 czy nawet 7w1. Kurtka robocza ocieplana powinna zapewnić ciepła, chrpnic przed wiatrem i przemoczeniem.

 

Kurtka robocza odblaskowa - ubranie robocze dla drogowców. 

Do pracy w trudnych warunkach jak np. przy drodze, polecana jest kurtka robocza odblaskowa. Odzież robocza ostrzegawcze to ubranie bhp stosowane tam gdzie widoczność pracowników jest istotna dla ich życia i bezpieczeństwa. Kurtka robocza odblaskowa to najczęściej żółta lub pomarańczowa odzież bhp. Kurtki robocze ostrzegawcze posiadają pasy odblaskowe które zwiększają widoczność ich użytkowników. Nasz sklep bhp poleca kurtki robocze Portwest a także kurtki  bhp innych producentów. Warto zastanowić się nad wyborem kurtki roboczej Snickers a także kurtek marek jak w Polstar, Urgent , Reis czy CXS i innymi.

 

Kurtki robocze trudnopalne - odzież robocza niepalna. 

Odzież robocza trudnopalne to ubranie robocze specjalistyczne, które zapewnia ochronę przed ogniem i płomieniem. Kurtka robocza trudnopalna to kurtka bhp profesjonalna która posiada specjalistyczne właściwości. Nasz sklep bhp poleca kurtki trudnopalne zwane też kurtkami niepalnymi marek tak Snickers, Portwest.