Odzież robocza i buty bhp dla mechanika - jakie wybrać?

Wiele klientów odwiedzających nasz internetowy sklep bhp zastanawia się jakie buty robocze i odzież dla mechanika warto kupić. Z tego względu chcemy poruszyć ten temat na naszym blogu bhp. Praca każdego mechanika składa się z różnorodnych napraw takich jak mechaniczne i elektryczne pojazdu, układu napędowego, układu jezdnego i wiele innych. W zależności od stanowiska pracy jakie zajmujemy w warsztacie samochodowym, wybór odzieży roboczej jak i środków ochrony indywidualnej nie zawsze będzie taki sam. Każdy pracownik warsztatu samochodowego powinien zaopatrzyć się w odpowiednią odzież roboczą dla mechanika (koszula flanelowa, spodnie, obuwie, bluza itp.) która zapewni nam komfort w poruszaniu się i przewiewność. 

Spodnie robocze dla mechanika - jakie kupić do pracy?

Podczas wyboru spodni roboczych  dla mechanika warto jest zwrócić uwagę na obecność miękkich nakolanników, ponieważ bardzo często mechanicy zmuszeni są do wykonywania swoje pracy w pozycji klęczącej.  Warto także wybrać spodnie robocze elastyczne np ze stretchem, wzmocnieniami na kolanach  i odpowiednią ilości kieszeni. Wiele osób lubi spodnie robocze z kieszeniami kaburowymi jak np. spodnie Snickers Workwear. Warto także zwrócić uwagę aby spodnie robocze jak i pozostała odzież robocza była wykonana z materiału, który łatwo można utrzymać w czystości. Spodnie bawełniane bardzo chłoną bród a mechanik ma ciągłą styczność ze smarami i olejami. Zdecydowanie lepiej sprawdza się tu spodnie z domieszka poliestru. W ofercie naszego sklepu bhp można wybrać spodnie robocze do pasa lub ogrodniczki, które doskonale sprawdzą się w warsztacie samochodowym.

Jaką jeszcze odzież robocza dla mechanika warto kupić?

Oprócz spodni roboczych dla mechanika potrzebna jest także inna odzież robocza. Jeżeli nasza praca wykonywana jest na świeżym powietrzu, warto zadbać o odpowiednie ubranie robocze wierzchnie które uchroni nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy niska temperatura. Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa zaleca się stosowanie kamizelki odblaskowej jeżeli nasza praca wykonywana jest na placu gdzie przemieszczają się również inne pojazdy. Każdy mechanik powinien mieć wygodną koszulkę bawełniana lub koszulę flanelową. W chłodne dni warto pomysleć o kamizelce roboczej ocieplanej, polarze lub bluzie roboczej. Zimą jeżeli na warsztacie samochodowym jest zimno lub pracujemy na dworze, polecamy kurtkę roboczą ocieplaną.

Jakie buty robocze dla mechanika są polecane?

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru odzieży roboczej dla mechanika jest również dobrze dobrane obuwie robocze. Najważniejsze jest aby było ono wygodne a także zapewniało odpowiednia ochronę. Podeszwa  butów roboczych dla mechanika powinna być gruba a także posiadać właściwości antypoślizgowe, jak również zapewniać nam dobrą amortyzację. Dodatkowym atutem butów roboczych będzie wkładka antyprzebiciowa. Obecność podnoska zapewni ochronę przed ranami palców spowodowanych przez spadające przedmioty jak również zapobiegnie urazom palców na skutek nacisku. W zależności od tego w jakim miejscu wykonujemy pracę możemy sięgnąć np. po sandały robocze na lato które świetnie sprawdzą się hali warsztatowej, lub po półbuty i trzewiki robocze stosowane do prac wykonywanych na zewnątrz. Buty robocze muszą być wygodne. Podeszwa powinna być na tyle miękka aby kucanie i klękanie nie było problematyczne. Warto aby buty robocze dla mechanika były oddychające i wykonane z materiałów dobrej jakości. Polecamy np buty robocze Solid Gear lub też buty Portwest, Urgent, Polstar czy CXS Canis lub Ardon.

Kombinezon roboczy i ochrona rąk - rękawice robocze dla mechanika 

Rękawice robocze dla mechanika oraz kombinezony ochronne to kolejny niezbędny element każdego pracownika warsztatu samochodowego. Uchronią nas przed zagrożeniami typu przecięcie czy otarcie, a także przed uporczywymi plamami z olejów czy smarów. Wszystkie rękawice robocze i kombinezony posiadają parametry techniczne, które odpowiadają specyfice pracy i zagrożeniom z nią związanymi. Rękawice ochronne dla mechanika do prac w środowisku suchym, różnić się więc będą od tych do pracy w środowisku lakierniczym czy zaolejonym. Podczas prac lakierniczych odradzamy wybór rękawic zawierających silikon ponieważ może to doprowadzić do powstania tzw. efektu kraterowania przez co nasza praca będzie musiała zostać wykonana ponownie. Do pracy z olejami czy smarami popularne są rękawice robocze powlekane nitrylem.  Nasz sklep bhp poleca także do pracy w warsztacie samochodowym rękawice monterskie typu mechanics. To rękawice ochronne wykonane z różnych materiałów o specjalistycznych i technicznych właściwościach lub z wygodnej skóry. Są to odporne na uszkodzenia rękawiczki robocze wśród których znajdziemy rękawice antyuderzeniowe, rękawiczki antyprzecięciowe, W naszym internetowym sklepie bhp można wybrać takie rękawice dla mechanika jakie każdy lubi: od bardzo dopasowanych i manualnych, przez rękawice bez palców po wytrzymałe i niezwykle wygodne rękawice do pracy z olejami i smarami.

Pozostałe środki ochrony dla mechanika - o czym jeszcze warto pamietać?

Aby w pełni skompletować odzież roboczą dla pracowników warsztatu samochodowego, pamiętajmy również o odpowiednich środkach ochrony indywidualnej, które uchronią nas przed możliwymi odpryskami czy chemikaliami . Dla mechanika przydadzą się okulary ochronne lub gogle, które zadbają o bezpieczeństwo oczu. Równie przydatne mogą się okazać również hełmy ochronne lub nauszniki. Maski i półmaski ochronne lakiernicze odpowiedzialne za ochronę naszych dróg oddechowych, powinny być stosowane przez każdą osobę która wykonuje prace lakiernicze lub naprawia karoserię. 

Odzież robocza dla mechanika składa się z wielu elementów, które istotnie mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo i komfort podczas pracy. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór wszystkich wyżej opisanych elementów odzieży roboczej i środków ochrony indywidualne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu i hurtowni bhp.