Bielizna termoaktywna do pracy


Odzież robocza jaką poleca nasz sklep bhp jest dostosowana do wielu branż pór roku oraz charakteru pracy. W ofercie tej znajdziemy m.in. ubranie robocze kojarzone jako odzież sportowa. Mowa tu bowiem o bieliźnie termoaktywnej. Zadaniem bielizny termoaktywnej jest zapobieganie wychłodzeniu lub przegrzaniu organizmu. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym przyszło wykonywać swoją pracę w trudnych warunkach takich jak niskie temperatury, mróz, deszcz czy porywisty wiatr. Odzież termoaktywna znajdzie również swoje zastosowanie w pomieszczeniach gdzie temperatura jest podwyższona, pełniąc wtedy funkcję chłodzącą. 

Jakim osobom odzież termoaktywna ułatwi pracę i zapobiegnie powstaniu dyskomfortu ?

Odzież termoaktywna jest stosowana w różnych branżach. Najczęściej kojarzona jest przez fanów sportów zimowych. Kalesony czy koszulka termoaktywna jest zazwyczaj ubierana gdy wybieramy się na narty, snowboard czy do innych zimowych sportów. Jednak ubranie termoaktywne jest wykorzystywane także podczas innych prac i jest polecana osobom:


*pracującym w leśnictwie
*pracującym przy budowie dróg a także kierowaniem jego ruchu jak i ruchu lotniczego
*pracującym w podziemiach (górnicy)
*pracującym przy montażu instalacji przemysłowych
*pracującum na budowach
*pracującym w zmiennym mikroklimacie
*pracującym na stakach oraz w portach
*pracującym w służbach ratunkowych
*pracującym w środowisku narażającym nasz organizm na wychłodzenie. 

Jak działa bielizna termoaktywna? 


Bielizna termoaktywna dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, zapobiega wychłodzeniu organizmu poprzez szybkie odprowadzanie wilgoci. Daje nam również gwarancję prawidłowej cyrkulacji powietrza. Zwykła bielizna, zakładana pod odzież roboczą w celu zapewnienia ciepła, może nie przepuszczać powietrza w takim samym stopniu jak bielizna termoaktywna, przez co dochodzi do nadmiernego pocenia się. Głównym atutem stosowania bielizny termoaktywnej jest komfort użytkowania. Wykonana została z dzianiny bazującej  na wysokiej klasy włóknach ciągłych co w efekcie daje nam bardzo miękki i elastyczny materiał. Idealnie dopasowuje się do ciała, nie powodując przy tych żadnych podrażnień ani otarć. Odzież termoaktywna nie krępuje naszych ruchów przez zastosowanie sprężystych włókien. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo bieliznę termoaktywną, w którą polecamy zaopatrzyć się wszystkim osobom ceniącym sobie wysoki komfort podczas pracy. Zapraszamy !