Połączenie betonu i drewna w łazienkach loftowych nie jest nowością. Trzeba jednak przyznać, że od pewnego czasu tego typu aranżacja cieszy się coraz większą popularnością. Dla wielu właścicieli domów i mieszkań takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne. Czy jednak rzeczywiście takie połączenie jest dobrym rozwiązaniem? Warto wiedzieć, jak urządzić modną i estetyczną łazienkę łącząc beton i drewno.

Czy połączenie betonu i drewna to dobry pomysł?

Połączenie betonu i drewna w łazience zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Beton jest materiałem, który kojarzy się z surowością i chłodem. Dzieje się tak za sprawą matowej, chropowatej powierzchni oraz szarej kolorystyki. Niemniej jednak beton prezentuje się bardzo elegancko. Jeśli natomiast chodzi o drewno, to ten materiał z kolei kojarzy się przede wszystkim z przytulnością i ciepłem. Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów uzyskać można naprawdę niezwykły efekt. Beton i drewno mogą bowiem idealnie się zrównoważyć. Łazienka przy tym połączeniu nabierze eleganckiego charakteru, a przy tym panować będzie w niej przytulna atmosfera. 

Warto tu jednak podkreślić, że w łazience, w której łączy się ze sobą beton i drewno, dobrze jest zrezygnować z bieli. Betonowy chłód i ciepło drewna równoważą się ze sobą. Wprowadzenie dużej ilości bieli może spowodować, że aranżacja będzie jednak w większym stopniu kojarzyć się z lekkim chłodem.Jak wybrać betonowe płytki do loftowej łazienki?

Wybierając betonowe płytki do loftowej łazienki, szczególną uwagę zwrócić należy na ich wielkość. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się płytki wielkoformatowe. Sam kształt płytek ma mniejsze znaczenie. Jeśli chodzi o kolorystykę płytek betonowych w łazience, to warto stosować zasadę mówiącą, że im bardziej nieregularny odcień, tym lepiej. Nie warto także układać płytek betonowych w taki sposób, aby jeden odcień przechodził w drugi.

Betonowe płytki powinny bowiem nieco zachować swój surowy klimat. Decydując o wyborze konkretnych płytek, warto zrobić szeroki przegląd płytek w stylu industrialnym. Dzięki temu zwiększy się szansa na wybór takich płytek, które najlepiej spełniać będą indywidualne oczekiwania.Jakie płytki drewnopodobne sprawdzą się w loftowej łazience?

Płytki drewnopodobne w łazience najlepiej sprawdzą się na podłodze oraz jako wykończenie ściennych detali. Warto je wykorzystać choćby do wykończenia zabudowy nad toaletą. Niezwykle ważny jest tu wybór odpowiedniego odcienia płytek drewnopodobnych. 

Kluczowe jest tu, aby kolor płytek współgrał ze znajdującymi się w łazience meblami. Od tego zależy, czy aranżacja łazienki stanowić będzie spójną całość. 

Szeroki wybór płytek drewnopodobnych znaleźć można na stronie Klink.pl. Jeśli płytki drewnopodobne mają być położone na podłodze, to nie można zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Dlatego wybrać powinno się płytki antypoślizgowe.Jak zadbać o żywotność płytek w łazience?

Płytki w łazience, zarówno na ścianach, jak i na podłodze kładzie się zwykle na długie lata. Dlatego przy ich wyborze ważny jest nie tylko kształt i kolor. Bardzo istotna jest także ich jakość. Na tym aspekcie na pewno nie powinno się oszczędzać. Warto postawić na sprawdzony sklep i renomowanego producenta. Dzięki temu będzie miało się pewność, że płytki będą nie tylko świetnie się prezentować, ale również będzie wytrzymałe.