Odzież robocza dla każdego ogrodnika


Każdy ogrodnik, musi się liczyć z tym że pogoda bywa zmienna dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież roboczą do pracy w ogrodzie, na każde warunki atmosferyczne. Marzeniem wielu z nas jest piękny, zadbany ogród dlatego ważne jest aby regularnie o niego dbać i go pielęgnować. Samo koszenie trawy nie wystarczy, musimy się również przygotować na podlewanie, nawożenie, przekopywanie, obrywanie  pędów i wiele wiele innych prac, które pomogą nam zadbać o estetyczny wygląd naszego ogrodu. Regularne dbanie o ogród, przekłada się na jego zdrowy i estetyczny wygląd, dlatego często nawet podczas upalnych lub deszczowych dni, musimy się zmotywować do pracy w ogrodzie. Przed rozpoczęciem tego typu pracy, ważne jest aby odpowiednio wyposażyć się w niezbędną odzież roboczą, która ułatwi nam prace i pozytywnie wpłynie na nasz komfort. 

Jakie elementy odzieży roboczej powinien mieć ogrodnik?

Aby deszcz nie pokrzyżował nam planów zebrania owoców lub warzyw, warto zaopatrzyć się w płaszcz lub kurtkę przeciwdeszczową. Płaszcz jest wykonany z poliestru, posiada ściągacze na nadgarstkach dzięki czemu mamy pewność że deszcz nie dostanie się do rękawów, a obecny kaptur zadba o ochronę naszej głowy. Jeżeli oczekujemy innego rozwiązania ochrony przed deszczem możemy również sięgnąć po komplet przeciwdeszczowy (spodnie i bluza). Jeżeli chodzi o spodnie robocze, nie zdziwi nas, że najlepiej sprawdzą się przy pracy w ogrodzie spodnie robocze ogrodniczki. Zapewnią nam one doskonałą ochronę przed niechcianymi podrażnieniami skóry, a nawet przed ugryzieniem owadów. Możemy je dostać w wersji dla Pań jak i Panów. Głównym atutem są regulowane szelki, które pozwolą na indywidualne dopasowanie długości spodni. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pogoda lubi być nieprzewidywalna dlatego kolejnym niezbędnym elementem każdego ogrodnika są kalosze. Wysokie cholewki zadbają o to aby nasze stopy były suche i czyste, nawet wtedy kiedy zapadniemy się w błotnistą, nasiąkniętą przez wodę glebę. Warto pamiętać o tym, że nasz wzrok również może być narażony np. przez spadające zanieczyszczenia podczas zrywania owoców, lub przez odłamki powstające w wyniku rąbania drewna czy obcinania gałęzi. Aby nie narażać naszego wzroku na takie niebezpieczeństwa, należy wyposażyć się w okulary ochronne. Na upalne dni polecamy lekkie i przewiewne chodaki. Wykonane zostały z pianki która jest miła w dotyku, są bardzo łatwe w czyszczeniu, a niewielkie otwory uchronią naszą stopę przed przepoceniem się nawet w najbardziej upalne dni. Mówiąc o upałach, nie możemy również zapomnieć o ochronie głowy, która zapobiegnie np. udarom słonecznym. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są kapelusze przeciwsłoneczne. Zapewniają wysoką ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a dla osób obawiających się poparzeń ramion, zalecamy wybór kapelusza z szerokim rondem. Dłonie każdego ogrodnika, również są silnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Niezbędne okażą się rękawice ochronne, które w zależności od potrzeb możemy dostać w wielu rodzajach. Istnieją rękawice jednorazowe jak również wielokrotnego użytku, wykonane z różnych materiałów, pełniące różne funkcje ochronne. Do prac w ogrodzie świetnie sprawdzają się wodoodporne rękawice skórzane, które wykazują większą odporność na działanie szkodliwych czynników mechanicznych od innych rękawic a do sadzenia kwiatów dobre są rękawice robocze powlekane poliuretanem. Na chłodniejsze dni, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza możemy zaopatrzyć się w odzież roboczą ocieplaną.  W takiej wersji znajdziemy zarówno spodnie, kurtki, rękawice  a także obuwie. 

Dobrze dobrana odzież ochronna, ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo naszej pracy dlatego warto jest dokonać świadomych wyborów. W naszym sklepie bhp znajdują się wszystkie wyżej wymienione elementy, niezbędne dla każdego ogrodnika. Posiadamy szeroki wybór spodni ogrodniczek, płaszczów przeciwdeszczowych, obuwia ochronnego a także innych środków ochrony indywidualnej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i gwarantujemy że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.