Stena Recycling to lider w branży zarządzania odpadami i recyklingu w Polsce i Europie, który oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu gospodarowania odpadami i profesjonalne usługi środowiskowe. Wywodząca się ze Skandynawii Stena Recycling właśnie obchodzi dwudziesty jubileusz swojej pełnej sukcesów działalności w naszym kraju, a towarzyszą temu nowe przełomowe inwestycje wprowadzane w Centrum Recyklingu we Wschowie – najnowocześniejszym zakładzie przetwarzania elektroniki w Polsce, a drugim pod względem wielkości tego typu przedsiębiorstwem w Europie po szwedzkim oddziale Stena Recycling w Halmstad.

 

Krótka historia sukcesu Stena Recycling – lidera w dziedzinie recyklingu odpadów

Stena Recycling zajmuje się przetwarzaniem odpadów już od ponad 80 lat, a pierwsze jej oddziały wyznaczały trendy w branży recyklingu odpadów najpierw w Szwecji, a potem w całej Europie, gdzie dziś uchodzi za lidera wśród firm zajmujących się gospodarowaniem odpadami i innowatora w tej dziedzinie. W Polsce Stena Recycling pojawiła się 20 lat temu jako niewielka firma, której specjalnością było przetwarzanie złomu. Od tamtej pory Stena Recycling konsekwentnie rozwija się, promuje zrównoważony recykling odpadów i idee gospodarki obiegu zamkniętego oraz unowocześnia wdrażane technologie, kierując się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes, Środowisko i Społeczeństwo. Dziś Stena Recycling Polska zatrudnia ponad pół tysiąca pracowników w kilkunastu oddziałach na terenie całej Polski i obsługuje kilka tysięcy przedsiębiorstw z różnych branż. Zakłady Stena Recycling przetwarzają około 700 tysięcy ton odpadów rocznie i znacznie rozszerzyły obszar swojej działalności. Polskie oddziały Stena Recycling nie koncentrują się już tylko na recyklingu złomu, ale prowadzą procesy przetwarzania wszystkich frakcji, w tym makulatury, tworzyw sztucznych, utylizację odpadów niebezpiecznych i innych odpadów przemysłowych.

 

Przetwarzanie odpadów w cenne surowce to tylko jedna z wielu specjalności Stena Recycling

Stena Recycling słynie z innowacyjnych inicjatyw i kompleksowych usług zarządzania odpadami, które pomagają polskim i europejskim przedsiębiorcom lepiej gospodarować zasobami, zamykać w procesie produkcji obieg surowców i zyskiwać dzięki temu przewagę nad konkurentami z branży. Stena Recycling można zlecić odbiór odpadów, ich transport i utylizację, a także optymalizację procesów z zakresu zarządzania odpadami różnych frakcji. W szerokiej gamie profesjonalnych usług oferowanych przez Stena Recycling znajdują się również konsulting środowiskowy, szkolenia z ochrony środowiska i segregacji odpadów, projektowanie dla recyklingu czy niszczenie dokumentów i nośników danych. Firma dała się również poznać jako niezwykle aktywny promotor gospodarki cyrkularnej i idei obiegu zamkniętego, a także niedościgniony innowator w zakresie nowych technologii udoskonalających recykling odpadów. Jedną z najnowszych inicjatyw tego typu jest inwestycja Stena Recycling w dwie zaawansowane linie przetwarzania elektroodpadów i folii LDPE, które powstają na terenie oddziału zlokalizowanego we Wschowie. Inwestycja wyceniana jest na ponad 50 milionów złotych.