Zbiorniki stalowe są obecnie w wielu dziedzinach produkcji i w przemyśle. Dzięki właściwościom wykorzystanej do ich produkcji stali sprawdzają się świetnie do przechowywania zarówno produktów sypkich, jak np. zboża, ale też cieczy - wody, a nawet substancji chemicznych. Czy wiesz, że zbiorniki stalowe to bardzo szeroka gama produktów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb?

Kryteria podziału zbiorników stalowych

Zbiorniki stalowe dostępne są w różnych wariantach, w zależności od przyjętego kryterium podziału. Podstawowym jest budowa. Tutaj wyróżnia się zbiorniki poziome i pionowe, ale też stożkowe, płaskie czy tłoczone. Kolejną ważną cechą jest sposób montażu - zbiorniki nadziemne i podziemne, a każde z nich posiada szereg określonych zalet i wad. Jeśli szukasz zbiornika, to najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z producentem, np. https://www.ekonstal.pl, który pomoże dopasować najlepsze rozwiązania, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby.

Analizując warianty podziału zbiorników stalowych należy wspomnieć też o procesowych, magazynowych oraz ciśnieniowych. Ich zaletą jest to, że mogą być wykorzystywane do przechowywania paliwa, gazu płynnego, ale też deszczówki, wody pitnej, materiałów sypkich.

Zbiorniki przemysłowe

Jednym z dostępnych wariantów są zbiorniki przemysłowe, które ze względu na wykorzystanie muszą cechować się wysoką wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Efekt ten jest osiągany dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości komponentów. Projekty technologicznych i przemysłowych zbiorników wykonywane są zazwyczaj na indywidualne zamówienie klientów, co pozwala uwzględnić specyficzne potrzeby każdego biznesu. Sprawdzą się one doskonale do przechowywania paliwa lotniczego, ropy, ale też wody. Zbiorniki stalowe przemysłowe znajdują różne zastosowanie - jako zbiorniki retencyjne, hydroforowe, a także pozwalające przechowywać mazut, glikol, mocznik, a nawet kwasy.

Zbiorniki AdBlue

Innym ciekawym wariantem są zbiorniki AdBlue. Co to takiego? To specjalny płyn, który wykorzystywany jest do oczyszczania spalin. Jest to płyn bezbarwny i nietoksyczny, na bazie mocznika i wody demineralizowanej. W niektórych autach, które spełniają już normy Euro-6 znajduje się specjalny zbiornik, do którego płyn musi być tankowany dokładnie tak, jak paliwo. Ale nadal jest to możliwe wyłącznie na wybranych stacjach. Wprowadzenie do oferty możliwości tankowania AdBlue to dla stacji spora inwestycja, płyn może być przechowywany wyłącznie w specjalnie przygotowanych zbiornikach, o wysokiej szczelności i trwałości.

Zbiorniki RSM

Kolejnym często wykorzystywanym wariantem są zbiorniki na nawozy płynne, czyli tzw. RSM. Są one bardzo wytrzymałe, przygotowane z najwyższej jakości komponentów. Umożliwiają nie tylko wygodne przechowywanie, ale też dystrybucję. Muszą one być wytworzone z najwyższej jakości elementów, które przede wszystkim będą wyjątkowo odporne na działanie trudnych czynników atmosferycznych, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejsze jest zatem bezpieczeństwo użytkowania.