Wielu jednostkom chorobowym towarzyszy ból i gorączka, na szczęście są skuteczne sposoby na zwalczenie tych objawów. Z pomocą przychodzi między innymi niesteroidowy lek przeciwzapalny w postaci Olfen Uno. Znalazł on szerokie zastosowanie, przepisuje się go przykładowo przy chorobach zwyrodnieniowych, bolesnym miesiączkowaniu czy chorobie Bochterewa. Cena tego preparatu nie jest wysoka, można nawet liczyć na refundację, która obniża ją o połowę. Oczywiście nie każdy będzie mógł stosować lek Olfen Uno, są pewne przeciwwskazania. Należy również być świadomym możliwych działań niepożądanych, które występują u niektórych pacjentów.

W jaki sposób działa lek Olfen Uno?

Olfen Uno jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, który redukuje stan zapalny, ból i gorączkę. Właściwości te wynikają z zawartości substancji aktywnej w postaci diklofenaku. Jego nadrzędnym zadaniem jest przeciwdziałanie reakcji zapalnej. Zmniejsza obrzęki, obniża temperaturę ciała, znosi sztywność stawów, niweluje dolegliwości bólowe. Do maksymalnego stężenia leku w krwiobiegu dochodzi po dwóch-trzech godzinach od jego zażycia. Substancja czynna jest w stanie dotrzeć bezpośrednio do płynu maziowego i się w niej akumulować. Ma to ogromne znaczenie dla osób zmagających się z chorobami zwyrodnieniowymi. Lek stosuje się w leczeniu stanów zapalnych i bólowych w chorobach o podłożu reumatycznym. Wysokie stężenie diklofenaku utrzymuje się w płynie maziowym aż kilkukrotnie dłużej niż we krwi, okres półtrwania może wynosić do nawet dwunastu godzin. Wskazaniami do zażywania leku są reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroba Bechterewa, reumatyzm pozastawowy, bolesne miesiączkowanie, bóle stawowe/pourazowe/pozabiegowe.

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne podczas przyjmowania leku Olfen Uno?

U niektórych pacjentów stosujących lek Olfen Uno mogą występować różne działania niepożądane. Najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi są bóle brzucha, nudności, wzdęcia, biegunka, niestrawność, wymioty, anoreksja, zawroty głowy, wysypka. Może pojawić się też szereg innych działań niepożądanych, w zależności od tego, w jaki sposób organizm zareaguje na składniki zawarte w Olfen Uno. Niektórzy zgłaszają się do lekarza z zapaleniem błony śluzowej wyrostka, krwawieniami z przewodu pokarmowego, smolistymi stolcami, krwawymi wymiotami, zapaleniem okrężnicy, zaburzeniami przełyku, zapaleniem trzustki, zaburzeniami hematologicznymi. Występują również różne objawy ze strony układu nerwowego typu senność, problemy z pamięcią, parestezje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, szumy uszne, depresja, udar mózgu, zaburzenia widzenia/snu.