Jak dobrać odpowiednią ochronę oczu do pracy?


Jednym z podstawowych elementów środków ochrony indywidualnej zgodnie z przepisami BHP są okulary ochronne, które znajdują swoje zastosowanie w wielu zawodach takich jak np. spawanie czy obróbka metali. Okulary ochronne mogą zapewniać różny poziom bezpieczeństwa dlatego ich prawidłowy dobór zależny jest od środowiska naszej pracy i zagrożeń z nim związanych. Omówmy sobie kilka najpopularniejszych rodzajów pracy, w których stosowanie odpowiedniej ochrony wzroku jest konieczne.


LINIE PRODUKCYJNE  - okulary i gogle ochronne

Wysokie ryzyko związane z pracą przy maszynach na liniach produkcyjnych przyczynia się do stosowania odpowiedniej ochrony twarzy. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się uniwersalne okulary ochronne przeciwodpryskowe  chroniące przed obrażeniami od metalowych odprysków. W naszym sklepie bhp dobrze sprzedają się okulary ochronne BASIC VISITORY. Są to bezbarwne okulary ochronne z panoramiczną szybką klasy 1F. Nadają się do noszenia z okularami korekcyjnymi.

SPAWALNICTWO  - okulary i gogle ochronne

 
Jest to jedna z najpopularniejszych branż stosująca specjalistyczne okulary ochronne spawalnicze, gogle, całe osłony twarzy i przyłbice spawalnicze oferowane przez nasz sklep bhp. Wysokie ryzyko odprysków dostających się do oczu wymaga stosowania odpowiedniej ochrony twarzy i oczu. Polecamy GOGLE OCHRONNE SPAWALNICZE GOG-SPARK . Zapewniają ochronę przed małymi odpryskami ciał stałych o energii uderzenia do 45 m/s (F), przeznaczone do ochrony wzroku i części twarzy przed szkodliwym promieniowaniem i zgorzeliną przy spawaniu, spawaniem gazowym, lutowaniem i cięciem. Spełniają wymagania norm EN175, EN166 oraz EN169 .

PRACA Z CHEMIKALIAMI  - okulary i gogle ochronne


Jedyny sposób na zabezpieczenie oczu przed drażniącymi oparami, przypadkowe zatarcia oczu ręką podczas pracy w branży farmakologicznej, laboratoriach fizycznych i chemicznych, a także zakładach produkujących szkodliwe środki, jest stosowanie specjalistycznych okularów ochronnych przezroczystych. Aby odpowiednio dokonać wyboru okularów ochronnych oferowanych przez sklep bhp należy sprawdzić ich odporność na działanie różnego rodzaju chemikaliów. W naszym sklepie bhp dostępne są GOGLE OCHRONNE G5000 ARDON . Zapewniają ochronę przed rozbryzgami cieczy, stopionymi metalami i gorącymi ciałami stałymi. Soczewki tego modelu zapewnią ochronę przed promieniowaniem UV i są odporne na zaparowanie i zarysowanie. Oprawki G500 są polipropylenowe a szybki wykonano z solidnego poliwęglanu, dodatkowym atutem jest możliwość wymiany szybek. Spełniają normę EN 170.

OBRÓBKA MATERIAŁÓW  - okulary i gogle ochronne


Praca z takimi maszynami jak wyrzynarki, szlifierki i tokarki wymaga odpowiedniej przed odpryskami i opiłkami wydobywającymi się spod ciętej powierzchni w postaci okularów ochronnych. Polecamy dostępne w naszym sklepie bhp GOGLE OCHRONNE PRZECIWODPRYSKOWE  które zostały wykonane z poliwęglanu i posiadają pośrednią wentylację. Elastyczna oprawka z TPE zwiększa komfort przy długotrwałym użytkowaniu.

BUDOWNICTWO - okulary i gogle ochronne


Również w tej branży konieczne okazuje się stosowanie okularów ochronnych przezroczystych zwłaszcza podczas prac remontowych, a także na placach budowy gdzie towarzyszą nam pyły, zanieczyszczenia i szkodliwe opary. Dodatkowo na placach budowy ochrona oczu powinna również chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym do czego potrzebne będą odpowiednie filtry UV zastosowane w okularach ochronnych. Tutaj do pracy w słoneczne dni polecane są okulary ochronne przeciwsłoneczne. W naszym sklepie bhp dobrze sprzedają się OKULARY OCHRONNE UX-OO-PHEOSCX UVEX , które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV i posiadają niezaparowującą powłokę supravision excellence. Spełniają wymagania normy EN166.

Jak widzimy istnieje wiele różnych możliwości aby skutecznie ochronić nasze oczy podczas wykonywania różnych prac. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu bhp on-line, w którym posiadamy szeroki wybór tego rodzaju środków ochrony indywidualnej.