Jak wybrać buty robocze ocieplane do pracy?

Buty robocze powinny być dostosowane do warunków i specyfiki pracy. Obuwie robocze BHP powinno zapewniać dobrą przyczepność, bezpieczeństwo podczas pracy na śliskich powierzchniach oraz zabezpieczać przed przygnieceniem stóp przez ciężkie przedmioty. Buty ochronne posiadają oznaczenia literowe: 

S – buty „bezpieczne”, będące w stanie wytrzymać uderzenia z siłą 200J oraz ściskanie o sile 15 kN

SB – buty robocze z podnoskiem dające podstawowy poziom bezpieczeństwa

S1 – buty ochronne z podnoskiem, olejoodporne, antystatyczne antystatyczne

S2 – obuwie robocze BHP  z podnoskiem nieprzemakalne – dobre na zimę oraz budowę

S3 – buty robocze z grubą podeszwą zabezpieczającą stopę, posiadają podnosek, wkładkę antyprzebiciową i są uznawane za wodoodporne, nie przemakają szybko dzięki impregnacji

P – obuwie BHP wytrzymujące uderzenia o sile 100J oraz uścisk o sile 10kN – są to buty ochronne

O – buty najmniej odporne, obuwie zawodowe


Obuwie robocze ocieplane zimowe - jakie są dostępne w sklepie i hurtowni bhp

Buty robocze ocieplane na zimę powinny posiadać grubą oraz wytrzymała podeszwę izolującą od podłoża. Obuwie zimowe z grubą podeszwą zapewnia mniejsze ryzyko przebicia jej i uszkodzenia stóp. Gruba podeszwa obuwia roboczego zimowego zapewnia także komfort pracy podczas chodzenia po kamieniach czy żwirze, gwarantując brak powstawania otarć i odcisków. Buty robocze ocieplane mogą również posiadać antyprzebiciową wkładkę, co jest wskazane w pracy np na budowie czy torach. Osobom szukających obuwia roboczego budowlanego polecamy najbardziej buty ocieplane S3.

Obuwie robocze ocieplane jest również wodoodporne, „oddychające” oraz antypoślizgowe.
Buty antypoślizgowe gwarantują bezpieczeństwo podczas pracy na dachu lub śliskiej powierzchni. Buty robocze zimowe powinny również posiadać wysoką cholewkę zabezpieczającą staw skokowy. Wodoodporne buty BHP zapewniają komfortową pracę oraz zapobiegają przemoczeniu podczas prac w deszczu lub innych niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Obuwie robocze ocieplane posiadają „oddychający” materiał gwarantujący ochronę przed przepoceniem stóp i rozwijaniem się wszelkich chorób grzybiczych. Są to najbardziej praktyczne buty ocieplane do pracy na budowie. Chronią place, stopę, zapewniają ciepło oraz nie chłoną tak wody jak np buty robocze ocieplane S1P które posiadają jedynie podnoskiem ochronny i wkładkę antyprzebiciową. Do pracy w zimnie polecamy zwłaszcza buty robocze ocieplane S3 z podnoskiem kompozytowym, który tak nie chłodzi placów przy niskich temperaturach. Buty robocze zimowe są również obuwiem wygodnym. Najlepszym obuwiem jest obuwie zawiązywane typu trzewiki robocze wyoskie ocieplane. Robocze obuwie zawiązywane pozwala dobrze dopasować je do stopy i zabezpieczyć ją. Popularne są także buty robocze ocieplane typu kozak. tutaj bogata ofertę ma producent Portwest. Do pracy zimą można także wybrac sobie buty gumowe ocieplane, gumofilce lub supr lekkie buty gumowe z pianki Eva z wkładem ocieplającym, w których można pracować w niskich temperaturach. Obuwie BHP powinno być ciepłe wygodne oraz nie powodować otarć. Buty BHP powinny być dobrze dobrane rozmiarem by móc spełniać swoją rolę i gwarantować bezpieczeństwo i komfort pracy.

Jakie buty ocieplane oferuje hurtownia i sklep Optimum BHP

Jesteśmy jedna z największych hurtowni internetowych  bhp i sklepów on-line oferujących odzież roboczą, obuwie i art. bhp. Dlatego wybór obuwia roboczego na zimę jest u nas niezwykle szeroki. Znajdziemy tu tanie buty robocze Reis i Urgent, które świetnie się sprzedają. Modele  Trzewików ocieplanych Yes Reis to bestseller. Podobnie buty Urgent 106 i 112 to super sprzedające się buty. Polecamy także obuwie robocze ocieplane CXS Canis i Ardon. Także warto poznać buty zimowe Portwest, trzewiki robocze ocieplane Stalco z podnoskiem kompozytowym, oraz tanie buty robocze ocieplane Procera.