Jakie buty robocze warto kupić na lato do pracy?


Jednym z podstawowych elementów odzieży roboczej jest zdecydowanie obuwie robocze. Większość z tych artykułów bhp ma przede wszystkim za zadanie zapewnić ochronę przed ranami palców spowodowanych przez spadające przedmioty, jak również zapobiegać urazom palców powstałych na skutek nacisku. Swoje zastosowanie  buty robocze znajdują praktycznie na każdym stanowisku pracy m.in. na halach produkcyjnych, budowie i magazynach. Myśląc o butach roboczych często wyobrażamy sobie ciężkie, masywne półbuty lub trzewiki robocze. W zależności od pory roku i warunków atmosferycznych powinniśmy dopasować takie obuwie robocze, które będzie zapewniać nam nie tylko wysoki poziom ochrony ale również komfort użytkowania, zwłaszcza że nosimy je kilka godzin każdego dnia. 

Na co zwrócić uwagę kupują w sklepie bhp buty robocze na lato?

Skoro naszym celem jest odwiedzenie hurtowni czy sklepu bhp i zakup odpowiedniego obuwia roboczego warto zadać sobie pytanie jak więc dobrać odpowiednie buty robocze na lato, aby chodzenie w nich nie sprawiało nam niepotrzebnego dyskomfortu ? Jeśli tylko warunki pracy na to pozwalają zapomnijmy o ciężkich trzewikach  roboczych czyli wysokim obuwiu stosowanych głównie jesienią i zimą. W lato z pewnością nasza stopa nadmiernie by się w nich pociła, a co za tym idzie, będzie negatywnie wpływała na samopoczucie i komfort pracy pracownika. Obuwie robocze na lato, tak samo jak wszystkie inne buty bhp, muszą spełniać określone wymagania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Najważniejsze  jest aby buty robocze były bezpieczne i zapewniały wymagana ochroną ale też by aby były przewiewne i lekkie. Dlatego najlepiej w upalne dni sprawdzą się sandały robocze. W naszym sklepie bhp najchętniej sprzedają się SANDAŁY ROBOCZE RACER S1. Są to bardzo modne i stylowe buty robocze z metalowym podnoskiem. Cholewka obuwia roboczego wykonana jest ze skóry welurowej i przewiewnego materiału 3D Mesh, który zapewnia dobrą wentylację i chroni stopę przed przepoceniem. Ich podeszwa została wykonana z  dwuwarstwowego poliuretanu PU/PU, jest zarówno antypoślizgowa jak i antyelektrostatyczna. Spełniają normę EN ISO 20345. Do pracy na lato nasz sklep bhp poleca także buty Portwest, wśród których znajdziemy wiele tekstylnych modeli półbutów roboczych i wygodne sandały robocze Portwest. Osobom, którym zależy na tańszych butach, nasz sklep bhp oferuje np buty Urgent, Sandały robocze Urgent to lekkie i tanie buty robocze, doskonałe na lato. Bardzo modne i wygodne są także buty Ardon i sandały Vispersun GREY.

Jakie buty robocze na lato kupić kiedy sandały ochronne nie są wskazane?

Obuwie robocze na lato powinno być przede wszystkim wykonane z oddychającego materiału który wykazuje wysoką odporność na zabrudzenia, a także zapewniać idealną ochronę przed zagrożeniami na danym stanowisku. Jeśli na Twoim stanowisku pracy sandały robocze nie mogą być zastosowane bo pracujesz na budowie i musisz pracować w zabudowanych butach bhp, wybierz takie buty robocze na lato, które jest wykonane z wysokiej jakości skóry. Taka skóra lepiej oddycha i odprowadza wilgoć. Jeśli musisz mieć półbuty robocze do pracy na lato, wybierz takie które są oddychające np tekstylne czy wykonane z siatki jak buty robocze BRAMAZO Reis.Zdecydowanie w naszym stacjonarny sklepie klienci na lato kupują lekkie buty robocze Lumo. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór butów roboczych, które świetnie sprawdzą się do pracy w najbardziej uciążliwe upały. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego internetowego sklepu bhp .