Nasz sklep bhp poleca odzież roboczą przeciwdeszczowa do pracy


Odpowiednio dobrana odzież robocza wpływa na komfort pracownika a co za tym idzie na jego wydajność podczas pracy, a także pełni określone funkcję ochronne. W przypadku kiedy wykonujemy naszą pracę na świeżym powietrzu, warto jest wyposażyć się w odzież roboczą przeciwdeszczową, która uchroni nas przed niespodziewanymi opadami i porywistym wiatrem. Aby dokonać właściwego wyboru należy sprawdzić jakie parametry dana odzież przeciwdeszczowa spełnia. Przede wszystkim odzież robocza przeciwdeszczowa według normy PN-EN 343 powinna być wodoszczelna. Wodoszczelność jest to opór który woda napotyka w czasie przenikania przez szwy i tkaninę. Parametr wodoszczelności mierzony jest wielkością ciśnienia hydrostatycznego działającego na materiał, a także określa poziom odporności produktu na opady o różnej intensywności. Istnieją trzy klasy wodoszczelności wprowadzone przez normę PN-EN 343. Określają one konieczne wymagania i testy, jakie muszą przejść wszystkie środki ochrony indywidualnej, których zadaniem jest ochrona przed złą pogodą. 

 

Odzież robocza przeciwdeszczowa - kup odpowiednie ubranie robocze w sklepie bhp

Aby odzież przeciwdeszczowa dawała nam wysoki komfort użytkowania musi ona także zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. W przypadku kiedy ubranie robocze nie pozwala na przenikanie pary, pracownicy zazwyczaj narzekają na nadmierne pocenie się.  Norma PN-EN 343 wyróżnia 3 klasy wodoodpornej odzieży pod względem jego poziomu oddychalności (Ret):
*klasa 1- (niskie parametry cyrkulacji powietrza) – Ret < 40
*klasa 2 – (średnie parametry cyrkulacji powietrza) 20 < Ret ≤ 40
*klasa 3 (wysokie parametry cyrkulacji powietrza) – Ret ≤ 20

Najwyższy komfort ciepła zapewnia odzież robocza przeciwdeszczowa klasy 3, a najniższy odzież klasy 1. Maksymalny czas noszenia odzieży wodoodpornej, zależny od klasy oporu pary wodnej i średniej wydajności pracownika, podana jest w tabeli normy PN-EN 343. Materiał z jakiego wyprodukowana została taka odzież robocza również ma znaczenie. Do ich wykonania stosuje się membrany paroprzepuszczalne, które są odporne na przenikanie wody oraz przepuszczają parę wodną. Są wiatroszczelne, występują w postaci dodatkowej warstwy na materiale (tkaniny laminowane lub powleczone żywicą polimerową), lub w postaci swobodnej przekładki która znajduje się pomiędzy warstwą zewnętrzną a podszewką.Membrany odzieży roboczej przeciwdeszczowej różnią się składem chemicznym dlatego możemy spotkać membrany teflonowe, poliuretanowe i poliestrowe. Podczas wyboru odzieży przeciwdeszczowej nie zapomnijmy zwrócić uwagi na jakość produktu, a także na drobne szczegóły które również zapobiegną przedostawaniu się wody: klejone lub laminowane szwy lub gumowane bądź powlekane zamki.  Aby zapewnić ochronę naszej głowy przed deszczem, odzież wierzchnia powinna posiadać kaptur, który nie będzie krępować naszych ruchów. Odpowiednio dobrana odzież ochronna pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i efektywność wykonywanej pracy.  Zadbajmy zatem aby nasi pracownicy posiadali ubranie robocze, które zapewni im wysoki komfort użytkowania. 

Jaką odzież przeciwdeszczową poleca nasz sklep bhp?

W naszej internetowej hurtowni bhp znajdziemy szeroki wybór odzieży roboczej przeciwdeszczowej. Znajdziemy tu tanie produkty jak kurtka przeciwdeszczowa np Grosvernor Polstar  czy płaszcz przeciwdeszczowy np marki Reis czy lepszej jakości producenta Portwest. Uzupełnieniem odzieży przeciwdeszczowej są spodnie robocze przeciwdeszczowe które także możemy dostać tanie jak Grosvenor, Reis czy lepszej jakości jak Portwest.Nasz sklep bhp oferuje także gotowe zestawy czyli komplet odzieży przeciwdeszczowej . Jeśli chodzi o najbardziej popularne produkty to zdecydowanie zalicza się do nich kurtka przeciwdeszczowa. Nasza internetowa hurtownia bhp oferuje kurtki przeciwdeszczowe ocieplane oraz nieocieplane doskonałe na lato. Kurtka ta dostępna jest także w wersji odblaskowej, trudnopalnej i zwykłej budowlanej. Kiedy szukamy kurtki przeciwdeszczowej zwróćmy uwagę na jej jakość. NAsz sklep bhp zdecydowanie poleca odzież przeciwdeszczową Portwest. Producent oferuje niezwykle szeroki wachlarz tej kategorii odzieży ochronnej.

W naszym sklepie bhp, oferujemy szeroki wybór odzieży roboczej przeciwdeszczowej. Zapraszamy !