Prowadzisz profesjonalną kuchnię? Potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Wśród niego musi się znaleźć zmywarka kapturowa.

Zmywarka kapturowa, zmywarka gastronomiczna

Każda profesjonalna kuchnia potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Nie gotujesz bowiem dla kilku mieszkańców domu, ale dla dużej grupy ludzi, których obsługa jest wymagająca i czasochłonna. Nie możesz sobie pozwolić zatem na zawodność sprzętu czy jego powolne działanie. Do mycia dużej ilości naczyń potrzebujesz zatem zmywarki gastronomicznej (gastroprodukt.pl/zmywarka-gastronomiczna). Na Twoją uwagę zasługują zatem profesjonalne zmywarki kapturowe.

zmywarka kapturowa

Zmywarki kapturowe — jak działają

Zmywarka kapturowa to absolutny hit. W krótkim czasie pozwala na zmycie wielu naczyń różnej wielkości. Wyróżnia je dużo większa wydajność niż w przypadku pozostałych zmywarek, poza tym ich obsługa jest o wiele bardziej komfortowa. Zmywarki kapturowe cechuje wysoka higiena. Możliwość ustawienia wysokiej temperatury i natężenia wody pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca i dokładnie wyczyścić nawet mocno przyklejony tłuszcz czy okruchy. To jednak nie są jej jedyne zalety. Cechują je także szybki cykle zmywania i wiele więcej.

Profesjonalne zmywarki kapturowe — zalety

Zmywarka gastronomiczna kapturowa to sprzęt, który błyskawicznie podgrzewa wodę i ma funkcję wyparzania. Dlatego zapewnia wysoki poziom higieny, bardzo ważny z punktu widzenia HACCP i doznań klienta. Podobnie jak zmywarko-wyparzarki (gastroprodukt.pl/zmywarko-wyparzarki). Perfekcyjnie umyte naczynia czy sztućce na pewno mają wpływ na pozytywny wizerunek Twojego lokalu. Ze zmywarką kapturową, która nie ma sobie równych pod względem higieny, jest to bardzo łatwe do osiągnięcia. Jednak to nie wszystko.

Nie tylko w dużych lokalach gastronomicznych, ale też mniejszych restauracjach czy kuchniach szpitalnych liczą się także względy ekonomiczne. Dzięki zastosowaniu wydajnych pomp i ramion myjących zmywarka gastronomiczna kapturowa zużywa bardzo mało litrów wody na jeden cykl zmywania — zwykle zaledwie 2,5 litra.

Cechy zmywarki gastronomicznej do mycia dużej ilości naczyń

Zmywarki kapturowe od firmy GastroProdukt (gastroprodukt.pl/zmywarki-kapturowe) wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nie tylko pomaga utrzymać ją w czystości, ale też jest trwałym materiałem, który pozwoli zachować jej dobry wygląd przez długie lata. Przeznaczone do pracy w naprawdę wysokiej temperaturze zmywarki gastronomiczne od GastroProdukt to wręcz niezbędne wyposażenie gastronomii. Wiele modeli dostępnych jest z dozownikiem płynu myjącego, który sam pobiera odpowiednią do cyklu ilość. Obsługę ułatwia także zaawansowane sterowanie elektroniczne, które łatwo pozwala dobrać program do rodzaju zabrudzeń. Dzięki tym zmywarkom nie tylko umyjesz naczynia, talerze czy sztućce, ale także doskonale nadają się do mycia pojemników gn.

Dlaczego warto zakupić zmywarkę kapturową?

Zmywarka kapturowa doskonale sprawdza się do dużych lokali i kuchni, w której obsługuje się dużą ilość osób. W krótkim czasie jest w stanie dokładnie umyć i wyparzyć duże ilości garnków, sztućców, talerzy, szkła, pojemników itd. To uniwersalne urządzenie, bardzo pojemne i wydajne. Wszystkie jej zalety docenią nie tylko właściciele restauracji czy kuchni hotelowych, ale tez innych ośrodków czy personel kuchni szpitalnych, szkolnych itd. Łatwy w obsłudze produkt, który zapewnia szybkie i dokładne mycie i cechuje go wysoka niezawodności to typ urządzenia, którym powinny zainteresować się wszystkie osoby, które potrzebują profesjonalnego mycia. Nie tylko zadba o utrzymanie naczyń w czystości, ale poprawi też wydajność kuchni i komfort oraz zdrowie jej pracowników.

Jak wybrać zmywarkę gastronomiczną

Niezależnie od tego, jaką kuchnię prowadzisz, potrzebujesz zmywarki. Jednak zależnie od tego, jakie cechy ma ta kuchnia może wybierać spośród różnych typów zmywarki. Kuchnie w piekarniach czy cukierniach mają inne wymagania niż te w kuchniach obsługujących klientów na bieżąco. Wybierając zmywarkę musisz się zatem zastanowić, z jakim natężeniem będziesz jej używać, jakie naczynia potrzebujesz zmywać itd. Musisz dostosować ją do wielkości i uwarunkowań technicznych swojego lokalu, jego ergonomii oraz innych kwestii. Na przykład rodzaju zabrudzeń, z jakim najczęściej mierzy się Twoja kuchnia. Ponadto dokonaj analizy zmywanych naczyń. Czy są to tylko garnki i talerze, a może dochodzą do tego blachy piekarnicze, pojemniki itd. Jedno jest pewne, profesjonalna kuchnia, wymaga profesjonalnego urządzenia.

zmywarka gastronomiczna

Zmywarka kapturowa, zmywarka gastronomiczna — gdzie kupić

GastroProdukt to producent sprzętu do profesjonalnych kuchni, który ma bogatą wiedzę dotyczącą potrzeb całej branży gastronomicznej i różnych jej sektorów. Oferują wybór szerokiego asortymentu przy zachowaniu stosunku jakości do ceny. W ich ofercie znajdziesz wszystko, co potrzebne do wyposażenia nawet największej kuchni. Wiele rodzajów sprzętu, sprzedawanego pod jedną marką — GastroProdukt to prosta droga do kompleksowo zaopatrzonego lokalu. Każda kuchnia wyposażona w sprzęt od GastroProdutka to klucz do sukcesu wielu firm gastronomicznych.