Branża rozrywkowa w okresie pandemii nie ma prostego życia. Trzeba jednak zauważyć, że gdy tylko pojawia się możliwość otwarcia wszelkiego rodzaju klubów, restauracji i innych obiektów publicznych, konsumenci niemal od razu szturmują te miejsca tłumem. Trzeba jednak przyznać otwarcie, że w obecnych niepewnych czasach, nie warto inwestować w obiekty murowane z przeznaczeniem na tego typu działalność. Na szczęście są dużo lepsze rozwiązania, które gwarantują efektywność i optymalizację kosztów oraz ryzyka. Chodzi oczywiście o niezastąpione hale namiotowe

Hale namiotowe jako sezonowy klub muzyczny?

Kluby usytuowane w niewielkich podmiejskich wsiach, często działają wyłącznie w okresie późno-wiosennym, letnim i wczesno-jesiennym. Można więc powiedzieć, że sezon na takie imprezy trwa około 6 miesięcy w roku. 

Czy warto zatem inwestować w murowaną nieruchomość, która przez ponad pół roku w każdym sezonie nie będzie eksploatowana i będzie niszczeć? Biorąc pod uwagę, że hale namiotowe w takim okresie można stawiać bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę i wymagane jest jedynie zgłoszenie, stanowią one perfekcyjną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Należy jedynie zadbać o to, by dostosować takie miejsce w odpowiedni sposób do oczekiwań gości i przepisów. Skupimy się na aspektach mniej oczywistych, gdyż przepisy przeciwpożarowe lub sanitarne powinny być znane każdemu przedsiębiorcy, który chce rozpocząć działalność w tej branży. 

O co trzeba zadbać?

Przede wszystkim o odpowiednią wentylację. Nie od dziś wiadomo, że popularne kluby muzyczne odwiedzane są przez setki osób, które chcą tańczyć, poznawać nowych ludzi, bawić się i pić napoje wyskokowe. Nie obejdzie się zatem bez odpowiedniego systemu wentylacji, który poradzi sobie z tak dużą ilością gości. Następny obowiązkowy element to akustyka. Standardowe hale namiotowe koniecznie trzeba dostosować w taki sposób, by dźwięk nie odbijał się od surowych ścian. Najlepiej w tym celu wygłuszyć je gąbkami lub specjalnymi panelami akustycznymi. Na samym końcu pozostaje oczywiście oświetlenie. 

Co, jeśli klub nie wypali ze względu na lokalizację lub w następnym sezonie rozrywka w takiej formie nie zostanie udostępniona przez władze? Hale namiotowe zawsze można odsprzedać lub jeśli wcześniej skorzystałeś/aś z możliwości najmu, nie wypożyczać jej po raz kolejny. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat hal namiotowych przeznaczonych do organizacji wydarzeń i imprez? Jeśli tak, Namplan.pl przygotował z myślą o Twoich potrzebach specjalną ofertę. Wejdź na stronę i zobacz, co na Ciebie czeka.